Relacje z obozu w Woli Chorzelowskiej

Dnia 06.07.2015r. po piętnastu zawodników Stali, Resovii, chłopców i dziewczyn z Orłów wyjechali na obóz do Woli Chorzelowskiej pod mottem ,, Szacunek i tolerancja.”

Każdy dzień składał się z rozruchu, śniadania, treningu grupowego, warsztatów, obiadu, treningu klubowego, zadań tworzonych przez nas oraz kolacji. W poszczególnych dniach braliśmy udział w atrakcjach wodnych i wspinaczkowych. Największe wrażenie wywarły na nas warsztaty z instruktorami coachingowymi . Miały one na celu nauczyć nas asertywności współpracy oraz szacunku do drugiej osoby i przeciwników na boisku. W pierwszych dniach byliśmy pełni sił i chęci do treningów. Niestety napięty harmonogram nie pozwolił nam na  pełną regenerację odpowiedniej ilości energii, dlatego z każdym kolejnym dniem treningi stawały się coraz trudniejsze. Nie zapomnieliśmy o dobrej i zorganizowanej pracy trenerów. Gospoda zapewniała  nam wyśmienite posiłki. Mieszkanie w domkach spowodowały większą integrację wśród rówieśników. Atmosfera była zróżnicowana, czasem było lepiej, czasem było gorzej. Co wieczór poszczególne grupy przygotowywały zadania dla wszystkich zawodników biorących udział w obozie.

Obóz do Woli Chorzelowskiej bardzo nam się podobał. Mamy nadzieje, że wrócimy tam ponownie.

                                                                                                                                                                               Dziewczyny i Chłopcy z Orłów  

 

Dnia  06. 07.2015r. ( poniedziałek)  pod E.LECLERCIEM spotkaliśmy się wszyscy by wspólnie jednym autokarem wyjechać na obóz sportowy do Woli Chorzelowskiej pod mottem: ,,Szacunek i  tolerancja.”

Po godzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce. Zakwaterowaliśmy się w domkach niedaleko hotelu ,, Rado” W pobliżu znajdowały się dwa boiska.  Jedno boisko trawiaste znajdowało się obok naszych domków a drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią było obok hotelu. Przydzielono nas  po  trzy osoby do jednego pokoju, łącznie dwanaście osób w domku.  Następnie podzielono nas na cztery drużyny: ,, Stal Rzeszów,” ,,Resovia Rzeszów,” ,, Orły Rzeszów ‘’ – dziewczęta i chłopcy. Pierwszy trening  w  grupach mieszanych  odbywał się  o 900 rano codziennie z innym trenerem. Drugi trening nie był w grupach lecz w zespole klubowym  z jakiego przyjechaliśmy. 

Codziennie rano o 730 był rozruch a 30 min. później  jedliśmy śniadanie. Po śniadaniu mieliśmy pół godziny na przygotowanie się  do treningu w grupach mieszanych.

O godz. 1115  przychodziliśmy na warsztaty. Odbywały  się one w formie ćwiczeń i zabawy itp.  Uczyliśmy się na nich komunikacji, asertywności, współpracy  oraz szacunku i  tolerancji do drugiej osoby. Atmosfera była fajna , wszyscy się  bawili.

Po warsztatach szliśmy na obiad po którym, mieliśmy dwie i pół godziny przerwy   do następnego treningu.

Po  treningu mieliśmy kolację a później odbywały się zabawy które przygotowywała każda z grup . Po zabawach mieliśmy czas wolny.

W sobotę przed wyjazdem mieliśmy jedno  wspólne spotkanie  na którym wszystko podsumowywaliśmy .

Stal Rzeszów                                                                                        

 

W związku z realizacją projektu ,, Szacunek i tolerancja to motto młodego kibica ‘’ w dniach od 06.07.15 r. do 11.07.15 r. odbył się obóz sportowy w Woli Chorzelowskiej. Na obóz pojechali młodzi sportowcy Resovii, Stali oraz Orłów.

Każdy dzień był dokładnie zaplanowany . Rozpoczynał się rozruchem porannym o godz. 7:30, następnie :

8:00 – śniadanie,

9:30 – 11:00 – trening mix - podział na grupy mieszane po 4 zawodników z każdego klubu ,  każdego dnia trenowały z innym trenerem,

11:15 – 14:30 – praca z trenerem/coachem. Podczas tych zajęć uczyliśmy się asertywności , współpracy oraz szacunku do przeciwnika,

14:30 – obiad,

15:00 – 16:30 – czas wolny,

16:30 – 18:00 – trening w grupach klubowych lub zamiennie mecz kontrolny ( w trakcie całego obozu , każda drużyna rozegrała dwa mecze kontrolne ),

18:30 – kolacja,

19:00 – 21:00 – praca w grupach , codziennie inne osoby przygotowywały i organizowały zajęcia według własnego pomysłu,

23:00 – cisza nocna.

Obóz był nowym, ciekawym doświadczeniem pracy z różnymi trenerami oraz zdrową rywalizacją pomiędzy zawodnikami trzech klubów piłkarskich. Wspólne przebywanie , treningi i rozmowa pokazały , że podział nie istnieje. Najważniejszy jest szacunek oraz tolerancja do drugiego człowieka.


                                                                            Dominik Bać – Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Resovia”

wstecz