W dniach od 23 do 28.07.2015r. odbył się obóz piłkarski w Ulanowie. W obozie uczestniczyła młodzież z  klubów sportowych ,, Stali Rzeszów, ‘’ ,, Resovii Rzeszów,” ,, Orłów Rzeszów” oraz  młodzież z norweskiego klubu partnera projektu ,, Stabak FK”. Podczas obozu odbywały się treningi kontrolne i sparingi,  wszystkie drużyny miały okazje ze sobą zagrać mecze. Treningi przede wszystkim w grupach mieszanych umożliwiały nawiązanie lepszego kontaktu i współpracy z zawodnikami z różnych klubów piłkarskich. Obecność na obozie zawodników norweskich umożliwiła zawodnikom z trzech polskich klubów  na poznanie norweskiej kultury oraz podszlifowanie języka angielskiego.

 

 

Głównym zajęciem na obozie były warsztaty prowadzone przez trenerów / coachów   Zakres warsztatów był wieloaspektowy,  zagadnienia poruszane na warsztatach nawiązywały do szacunku i tolerancji. Podobnie jak na pierwszym obozie w Woli Chorzelowskiej na zajęciach  była mowa także o współpracy zespołowej,  komunikacji interpersonalnej oraz asertywności. Warsztaty miały na celu poznanie się i zintegrowanie uczestników obozu oraz rozwój kompetencji miękkich młodzieży. W trakcie zajęć uczestnicy wykonywali różne ćwiczenia, tworzyli własny język radości, motywacji, uznania oraz szacunku wobec swojej drużyny i drużyny przeciwnej, pracowali nad osiąganiem sukcesów sportowych przy zachowaniu tolerancji i szacunku wobec innych ludzi. Uczyli sią także współpracy w zespole przy zachowaniu postawy asertywnej  w różnych sytuacjach na boisku i nie tylko.

 

 

Sportowcy wspólnie przygotowywali mini projekty/ zadanie . Codziennie jedna grupa podczas burzy mózgu wyłaniała zadań/ mini projektów następnie wyznaczała sobie cel do realizacji sprawdzając  jednocześnie czy jest on realny do realizacji. Uczestnicy ustalali również ryzyko  i słabe strony mini projektów i poszukiwali na nie właściwego rozwiązania. W pierwszym dniu na powitanie grupy norweskiej pierwsza grupa zrealizowała symbol ułożony z ciał serce , gdzie serce tworzyli sportowcy norwescy, a piłkę sportowcy polscy.  Grupy także zrealizowały krótki układ taneczny, oraz hasło na plaży. Na podsumowaniu obozu grupa czwarta przygotowała zadanie mające na celu wzajemne podziękowanie sobie i docenienie wspólnie spędzonego  czasu. Przy utworze „We Are The Champions” Queen, zawodnicy wśród oklasków, przyjaznych gestów żegnali się i życzyli sobie kolejnego takiego spotkania. Prezes Janusz Kozicki podziękował wszystkim uczestnikom za wspaniały czas spędzony razem na obozie. Zawodnicy z Norwegii otrzymali czapeczki z napisem Polska, a trenerzy szaliki z napisem Polska. Był to  gest, który mile zaskoczył naszych gości.  Każdy uczestnik obozu otrzymał słodką niespodziankę.

Podczas podsumowania zostali wyróżnieni młodzi piłkarze, którzy osiągnęli największą liczbę punktów w kompetencjach miękkich (komunikacja, współpraca, asertywność). Punkty przyznawali sobie sami uczestnicy w ramach samooceny, współuczestnicy, trenerzy i szkoleniowcy. Najlepsi z pierwszego i drugiego obozu  wyjeżdżają pod koniec wakacji  do Norwegii.

 Oto lista zawodników, którzy jadą do Norwegii:

 

1.      Michał Gabriel

2.      Bartosz Darłak

3.      Rafał Toczek

4.      Sebastian Wanat

5.      Przemysław Kuca

6.      Jarosław Czernysz

7.      Hadała Mateusz

8.      Kluz Szymon

9.      Piotr Niemiec

10.  Chołody Kuba

11.  Kozicki Maciej

12.  Michał Miłek

13.  Szafar Jakub

14.  Obłoza Dawid

15.  Kloc Gracjan

16 Przepłata Jakub

 

On 23.07.2015 37 people from Rzeszow’s football clubs(Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów and Orły Rzeszów) went for football camp to Ulanów. When we arrived for some of us was waiting a surprise. Thanks to Janusz Kozicki and Beata Kozicka we had an opportunity to train, meet and integrate with players from Norway from Stabæk IF. They are in top 3 football schools in Norway. The motto of this camp was: Respect and tolerance is young fan’s motto. During this camp we had lot of workshops with professional coaches. We’ve learned how to communicate without words, about respect, how to cooperate with each other. We had to communicate in English so for Polish group it was a fantastic opportunity to develop our English skills. As it turned out guys from Norway were really friendly so they understand that we’ve made some mistakes. Whatsmore we’ve made lot of friendships with them. This camp was a perfect opportunity to get to know the culture of Norway and Norwegians. When it comes to football we’ve had 2 training units per day. All were in English because we’ve been training in mixed groups( Stal, Resovia, Orły and Stabæk). Coaches were good at English so we could understand every exercise. Trainings were demanding and interesting. At the end of camp there was another surprise. Coaches elected 16 guys from Stal, Resovia and Orly and they are going to fly to Norway at the end of August. We had a fantastic time there in Ulanów and we are waiting for camp in Norway.

 

Piotr Niemiec Orły Rzeszów

   

Według mnie i moich kolegów obóz ten był wspaniałym przeżyciem dla młodego sportowca.

Mieliśmy okazje poznać naszych rówieśników z Norwegii ich kulturę , trenować z nimi i ich trenerów, oraz zagrać z nimi sparingi  kontrolne. Okazali się bardzo miłymi i otwartymi ludźmi. Spotkaliśmy się z nimi na warsztatach na których szlifowaliśmy nasz język angielski, uczyliśmy się szacunku i tolerancji oraz zdobyliśmy wiedzę która w przyszłości przyda nam się nie tylko na boisku, ale też w codziennym życiu . Wieczorami spotykaliśmy się na realizacji wcześniej ustalonych zadań, wspólnie współpracowaliśmy, żeby osiągnąć wspólny cel.

Każdy z nas wspaniale zapamięta ten obóz

                                                                               Jarosław Czernysz Stal Rzeszów

                                                                                 

Dnia 06.07.2015r. po piętnastu zawodników Stali, Resovii, chłopców i dziewczyn z Orłów wyjechali na obóz do Woli Chorzelowskiej pod mottem ,, Szacunek i tolerancja.”

Każdy dzień składał się z rozruchu, śniadania, treningu grupowego, warsztatów, obiadu, treningu klubowego, zadań tworzonych przez nas oraz kolacji. W poszczególnych dniach braliśmy udział w atrakcjach wodnych i wspinaczkowych. Największe wrażenie wywarły na nas warsztaty z instruktorami coachingowymi . Miały one na celu nauczyć nas asertywności współpracy oraz szacunku do drugiej osoby i przeciwników na boisku. W pierwszych dniach byliśmy pełni sił i chęci do treningów. Niestety napięty harmonogram nie pozwolił nam na  pełną regenerację odpowiedniej ilości energii, dlatego z każdym kolejnym dniem treningi stawały się coraz trudniejsze. Nie zapomnieliśmy o dobrej i zorganizowanej pracy trenerów. Gospoda zapewniała  nam wyśmienite posiłki. Mieszkanie w domkach spowodowały większą integrację wśród rówieśników. Atmosfera była zróżnicowana, czasem było lepiej, czasem było gorzej. Co wieczór poszczególne grupy przygotowywały zadania dla wszystkich zawodników biorących udział w obozie.

Obóz do Woli Chorzelowskiej bardzo nam się podobał. Mamy nadzieje, że wrócimy tam ponownie.

                                                                                                                                                                               Dziewczyny i Chłopcy z Orłów  

 

Dnia  06. 07.2015r. ( poniedziałek)  pod E.LECLERCIEM spotkaliśmy się wszyscy by wspólnie jednym autokarem wyjechać na obóz sportowy do Woli Chorzelowskiej pod mottem: ,,Szacunek i  tolerancja.”

Po godzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce. Zakwaterowaliśmy się w domkach niedaleko hotelu ,, Rado” W pobliżu znajdowały się dwa boiska.  Jedno boisko trawiaste znajdowało się obok naszych domków a drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią było obok hotelu. Przydzielono nas  po  trzy osoby do jednego pokoju, łącznie dwanaście osób w domku.  Następnie podzielono nas na cztery drużyny: ,, Stal Rzeszów,” ,,Resovia Rzeszów,” ,, Orły Rzeszów ‘’ – dziewczęta i chłopcy. Pierwszy trening  w  grupach mieszanych  odbywał się  o 900 rano codziennie z innym trenerem. Drugi trening nie był w grupach lecz w zespole klubowym  z jakiego przyjechaliśmy. 

Codziennie rano o 730 był rozruch a 30 min. później  jedliśmy śniadanie. Po śniadaniu mieliśmy pół godziny na przygotowanie się  do treningu w grupach mieszanych.

O godz. 1115  przychodziliśmy na warsztaty. Odbywały  się one w formie ćwiczeń i zabawy itp.  Uczyliśmy się na nich komunikacji, asertywności, współpracy  oraz szacunku i  tolerancji do drugiej osoby. Atmosfera była fajna , wszyscy się  bawili.

Po warsztatach szliśmy na obiad po którym, mieliśmy dwie i pół godziny przerwy   do następnego treningu.

Po  treningu mieliśmy kolację a później odbywały się zabawy które przygotowywała każda z grup . Po zabawach mieliśmy czas wolny.

W sobotę przed wyjazdem mieliśmy jedno  wspólne spotkanie  na którym wszystko podsumowywaliśmy .

Stal Rzeszów                                                                                        

 

W związku z realizacją projektu ,, Szacunek i tolerancja to motto młodego kibica ‘’ w dniach od 06.07.15 r. do 11.07.15 r. odbył się obóz sportowy w Woli Chorzelowskiej. Na obóz pojechali młodzi sportowcy Resovii, Stali oraz Orłów.

Każdy dzień był dokładnie zaplanowany . Rozpoczynał się rozruchem porannym o godz. 7:30, następnie :

8:00 – śniadanie,

9:30 – 11:00 – trening mix - podział na grupy mieszane po 4 zawodników z każdego klubu ,  każdego dnia trenowały z innym trenerem,

11:15 – 14:30 – praca z trenerem/coachem. Podczas tych zajęć uczyliśmy się asertywności , współpracy oraz szacunku do przeciwnika,

14:30 – obiad,

15:00 – 16:30 – czas wolny,

16:30 – 18:00 – trening w grupach klubowych lub zamiennie mecz kontrolny ( w trakcie całego obozu , każda drużyna rozegrała dwa mecze kontrolne ),

18:30 – kolacja,

19:00 – 21:00 – praca w grupach , codziennie inne osoby przygotowywały i organizowały zajęcia według własnego pomysłu,

23:00 – cisza nocna.

Obóz był nowym, ciekawym doświadczeniem pracy z różnymi trenerami oraz zdrową rywalizacją pomiędzy zawodnikami trzech klubów piłkarskich. Wspólne przebywanie , treningi i rozmowa pokazały , że podział nie istnieje. Najważniejszy jest szacunek oraz tolerancja do drugiego człowieka.


                                                                            Dominik Bać – Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Resovia”

1 2 3 4 5 6 7