Pierwszy Obóz – Wola Chorzelowska

 

W dniach od 06 do 11.07.2015r. odbył się obóz piłkarski w Woli Chorzelowskiej. W obozie uczestniczyła młodzież (dziewczęta i chłopcy) z trzech klubów: „Stali Rzeszów”, ,,Resovii Rzeszów” oraz ,,Orłów Rzeszów”.

Podczas obozu odbywały się treningi w drużynach  mieszanych po czterech zawodników i zawodniczek z każdej drużyny. Treningi umożliwiały nawiązanie lepszego kontaktu i współpracy z zawodnikami z różnych klubów piłkarskich. Głównym zajęciem na obozie były warsztaty prowadzone przez trenerów / coachów. Zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu komunikacji, asertywności, współpracy zespołowej oraz szacunku i tolerancji.

 

Zajęcia / Warsztaty

Pierwsze warsztaty miały na celu poznanie i zintegrowanie się uczestników obozu. Młodzież w trakcie szkoleń wykonywała, różne ćwiczenia wspomagające rozwój ich kompetencji. Podczas zajęć uczestnicy wypracowali między innymi: język motywacji, radości, uznania i szacunku dla swojej drużyny i drużyny przeciwnej. Sportowcy pracowali nad osiąganiem sukcesów sportowych przy zachowaniu tolerancji i szacunku dla innych ludzi. Uczyli się także postawy asertywnej w różnych sytuacjach na boisku i poza nim.

Mini projekty / Zadania

Młodzi piłkarze przygotowywali mini projekty / zadania dla sześćdziesięciu osób. Codziennie jedna grupa podczas burzy mózgów wyłaniała pomysły zadań/miniprojektów, następnie wyznaczała sobie cel do realizacji,  sprawdzała czy jest on możliwy do wykonania,  badała swoje zasoby, wyłaniała lidera, przygotowywała plan wykonania, dzieliła się zadaniami i obowiązkami potrzebnymi  do realizacji celu.  Uczestnicy szukali także ryzyka i słabych stron mini projektu / zadania i znajdowali na nie rozwiązanie.   

Grupy między innymi zrealizowały hasło-symbol ułożone z ciał: „I love football”. Podobnym, równie ciekawym pomysłem było stworzenie napisu z balonów „RESPECT”.

W sobotę  11.07.2015r. odbyło się spotkanie podsumowujące obóz. Podczas niego zostali wyróżnieni młodzi piłkarze, którzy osiągnęli największą liczbę punktów w kompetencjach miękkich (komunikacja, współpraca, asertywność).  Punkty przyznawali sobie sami uczestnicy w ramach samooceny, współuczestnicy, trenerzy i szkoleniowcy.  

W celu docenienia siebie nawzajem i podziękowania sobie za ciekawie zajęcia i mile spędzony czas, uczestnicy obozu zrobili szpaler składający się z rzędu trzydziestu osób z obu stron. Każdy uczestnik obozu przeszedł przez szpaler uniesionych dłoni, dumnie krocząc wśród rówieśników wdzięczny za okazany szacunek i uznanie. Podobnie zrobili trenerzy i kierownik obozu. W śród oklasków, uśmiechu i radości młodzież serdecznie podziękowała organizatorom za opiekę i organizację obozu.


Półkolonie piłkarskie w Miłocinie zakończone- 2 turnusy
Cieszyły się one dużym zainteresowaniem rodziców oraz dzieci dlatego też włożyliśmy dużo wysiłku w staranny plan realizacji zadań na obydwu turnusach. Zadanie starannie opisane znalazło się na liście Kuratorium Oświaty jako mała forma wypoczynku letniego. Przygotowaliśmy boisko trawiaste ( odpowiednio wykoszone pod zajęcia piłkarskie)na którym umieściliśmy bramki z odpowiednim atestem dla bezpieczeństwa dzieci. W czasie deszczu zajęcia odbywały się na zabezpieczonej pięknej hali sportowej na co zwróciliśmy dużą uwagę. Trenerzy prowadzący zajęcia posiadali odpowiednie kwalifikacje nie tylko sportowe lecz także pedagogiczne, co wyróżniało nas spośród innych organizatorów zdecydowanie. Odpowiednie podejście do młodych piłkarzy nie tylko na treningu lecz poza nim to droga do sukcesu. Prowadzone lekcje języka angielskiego były bardzo ciekawe i cieszyły się zainteresowaniem dzięki wykładowczyni pracującej na co dzień z dziećmi również jako pedagog. Trener Piotr i trener Jarek zostali tak dobrani aby pokazać młodym piłkarzom na każdym turnusie nieco inne podejście do zadań oraz dzieci. To było wyjątkowo trudne i wymagające doświadczenie które jednak przyniosło świetne rezultaty. Starannie dobrane posiłki pod młode organizmy – zarówno śniadanie jak też obiad uzupełniały dzieciom poziom energetyczny . Zajęcia dodatkowe jak ping- pong, rysunki, kolorowanki, gry planszowe pochłaniały resztę czasu, który tak starannie zagospodarowany był szczelny i eliminował czas wolny ( to zdecydowany atut wśród innych organizacji). Informacje zwrotne od rodziców pokazały nam prawidłową drogę realizacji oraz pokazały nowe pomysły na turnusy zimowe (niektóre wyjątkowo odważne i zaskakujące). Nie obyło się bez krytyki kilku drobnych zdarzeń, z których już wyciągnęliśmy wnioski – podsumował prezes zarządu Janusz Kozicki. Już przygotowujemy się na ferie zimowe.
 
Obóz szkoleniowy w Kamieniu – junior starszy i młodszy
27.07 – 03.08.2014
26 młodych piłkarzy szkoliło swoje umiejętności na obozie przygotowawczym w Kamieniu – trening techniki, trening taktyki na pięknym boisku oraz trening uzupełni jacy na hali – to jak na każdy dzień pobytu bardzo duża intensywność – lecz starannie przygotowany program był na bieżąco monitorowany przez doświadczonych trenerów Michała Charę i Janusza Kozickiego i nie stanowił problemu w realizacji. Ciekawe noclegi, wspaniałe jedzenie w restauracji komponowane pod sportowców oraz wspaniała zabawa i gościnność ludzi Kamienia to podsumowanie kolejnego udanego wyjazdu Orłów. Skorzystaliśmy z odnowy biologicznej na basenach w Sokołowie, gdzie w saunach i pod biczami wodnymi doprowadzaliśmy mięśnie do regeneracji. Zagraliśmy 2 mecze kontrolne z juniorami starszymi Kamienia (kl. okręgowa) ulegając w pierwszym po niezłej grze 2:3 (bramki Drąg po zespołowej akcji i Bielak z dystansu) gdzie byliśmy po męczących treningach i dwa dni później już z naładowanymi akumulatorami wygraliśmy zdecydowanie 4:2 (bramki Bartkowicz kontrolowany lob, Niemiec po akcji Mateusza Kozickiego, Mateusz Kozicki strzał zza pola karnego i Ślyusarenko po przechwycie i precyzyjnym uderzeniu). W obu meczach graliśmy dwoma jedenastkami nie patrząc na różnice wieku (mieliśmy nawet zawodników młodszych o 4 lata) – powiedział trener Chara. Jak co roku świetna robota – posumował prezes Kozicki – młodzież bardzo zadowolona otrzymała na podsumowaniu feat back czyli informację zwrotną indywidualną dla każdego.
 
Teraz czas na obóz nad morzem w Niechorzu od 13.08.2014
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7