19 chłopców Szkółki Piłkarskiej Orły Rzeszów udało się tego lata na turniej piłkarski w Gryfinie, a następnie nad morze do Niechorza pod opieką trenerów Jana Hulbója i Mateusza Nowaka.

Na turnieju drużyna rocznika 1998 zajęła III miejsce, a rocznik 2000 XI miejsce.

Oto wyniki drużyny 1998 pod opieką trenera Mateusza Nowaka:
Orły Rzeszów – Akademia Piłkarska Szczecinek 1:3
Orły Rzeszów – Żory 1:2
Orły Rzeszów – Błękitni Gonne Małe 5:2
Orły Rzeszów – Perły Olsztynek 6:1
Orły Rzeszów – Unia Swarzędz 8:1
Orły Rzeszów – Energetyk Gryfino 6:1

W grupie zajęliśmy 2 miejsce, natomiast w meczu o III miejsce rozegranym z zespołem Fagus Kołbacz zakończonym wynikiem 3:3 wygraliśmy w rzutach karnych. Strzelcy bramek dla drużyny Orłów to Jakub Górny – 10, Maciej Młodochowski – 10, Maciej Kozicki – 4, Maksymilian Smoleń – 3, Radosław Michno – 2, Kamil Worek – 1.

Zespół rocznika 2000 pod opieką trenera Janka Hulbója, mimo, iż grał w kategorii wiekowej o rok starszych spisał się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo z Energetykiem Gryfino 14:0.

Oprócz emocji sportowych dzieci korzystały z miejscowego Aquaparku w Gryfinie oraz z walorów przyrodniczych i turystycznych naszego pięknego wybrzeża w gminie Rewal. Pobyt nad morzem miał formę zgrupowania. Chłopcy trenowali na sztucznym boisku, korzystali z kąpieli słonecznych i morskich. Zwiedzili latarnię morską w Niechorzu oraz podróżując kolejką wąskotorową zobaczyli słynne ruiny kościoła w Trzęsaczu. Grupa nocowała niedaleko obiektów sportowych, około 100 m od morza,a na miejscu mogli korzystać z boiska do siatkówki plażowej.

Obóz w Kamieniu na którym byli juniorzy starsi i młodsi był niesamowity.

23 młodych zawodników pracowało jak nigdy- 3 treningi dziennie i wykłady prowadzone przez trenera Janusza Kozickiego przyniosą efekt. Po raz pierwszy dokładnie zgłębiliśmy nasze przygotowanie siłowe i motoryczne, oczywiście wszystko z piłką w granicach rozsądku. Ciekawie wyglądał trening gimnastyczny i wieczorne boje w siatkonogę. Warunki mieliśmy wspaniałe, wyżywienie bardzo dobre, na koniec 2 sparingi z seniorami w warunkach bardzo trudnych, wręcz siłowych ,więc trudno ocenić grę, bardziej sposób poruszania się w odpowiednie miejsca na boisku. Wyniki 2:2 z V ligowym Kamieniem (bramki Sierżęga i Gątarski) i porażka 1:3 z Jeżowym (bramka Ziobro).Jestem z nich dumny- zachowywali się jak prawdziwi mężczyźni nie młodzież– ich zachowanie na obozie może być lekcją dla każdego zespołu i każdego klubu – podsumował Prezes Orłów Janusz Kozicki prowadzący zgrupowanie. W obozie uczestniczyło 4 zawodników rocznika 1994 – zostali wspaniale przyjęci przez starszych kolegów i mnóstwo się nauczyli. Nagrodą dla nich były dresy klubowe. Kochani rodzice gratuluję Wam Waszych dzieci. Teraz czeka nas seria sparingów przed ligą. Będziemy przygotowani.

1 2 3 4 5 6 7