Michał Gliwa, bramkarz Orłów Rzeszów i członek piłkarskiej reprezentacji Under-17, przez najbliższe miesiące będzie trenował w Cracovii, szóstej ekipie ekstraklasy. 17-latek, o którego starała się także III-ligowa Stal Rzeszów, nie podpisał z Cracovią kontraktu, ale przejdzie w niej tzw. okres próbny. Jeśli przekona do siebie trenera Wojciecha Stawowego, zwiąże się z krakowskim klubem na dłużej. – To dla mnie duże wyzwanie i wielka szansa. Jeśli zostanę w Cracovii, łatwiej mi będzie zadomowić się w młodzieżowej reprezentacji, no i przede wszystkim zagrać kiedyś w ekstraklasie – mówi rzeszowianin.

– Michał musi na początek wywalczyć pozycję trzeciego bramkarza w Cracovii. Chłopak ma talent, według mnie poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli dalej będzie robił takie postępy, za dwa-trzy lata zobaczymy go w ekstraklasie – przekonuje Janusz Kozicki, trener Orłów.

W ekipie „Pasów” występuje dwóch piłkarzy, grających do niedawna w Rzeszowie: Łukasz Szczoczarz i Arkadiusz Baran, obaj byli zawodnicy Stali.

1 2